Izredna navodila slovenskih škofov za preprečevanje širjenja koronavirusa COVID-19

SPOŠTOVANI VERNIKI

 

§  Naša cerkev bo odprta vsak dan od 18. do 20. ure

§  Spovedovanje je odloženo za nedoločen čas!

§  Naš dom duhovnih vaj je do nadaljnjega zaprt za vse goste!

§  V samostanu do preklica ni nobenih dejavnosti!

§  Obisk bolnikov je možen samo v smrtni nevarnosti ob upoštevanju da je duhovnik ustrezno zaščiten s potrebno opremo.

§  Podeljevanje zakramentov svetega krsta in poroke se preloži za nedoločen čas!

§  Župnijske novice spremljajte na župnijski spletni strani: http://www.zupnija-velesovo.si/

§  VAŠ ŽUPNIK SLAVKO KALAN JE DOSEGLIV NA

  TEL: 041-755-404

§  Slovenska škofovska konferenca dne 12. marec 2020

 

Molitev za zdravje v času epidemije koronavirusa

Oče usmiljenja in tolažbe, tvoj Sin Jezus Kristus nam je s križem pokazal vrednost trpljenja. Pomagaj našim bratom in sestram, ki že nosijo križ bolezni in so preizkušani. Nakloni jim izboljšanje zdravja, njihovim svojcem pa poguma in zaupanja. Vsem zdravstvenim delavcem nakloni moči in zdravja, da bodo vztrajali v ljubezni do bolnikov; raziskovalcem pa, da bodo čim prej odkrili uspešno zdravilo. Nam in vsemu svetu daj svoj blagoslov, da bomo rešeni bolezni in se ti bomo mogli s tvojo Cerkvijo zahvaljevati. Amen. Sv. Marija, zdravje bolnikov – prosi za nas. Sv. Rok, zavetnik zoper kužne bolezni – prosi za nas. Vsi božji svetniki in svetnice – prosite za nas.